Akce – Vaříme s šéfkuchařem

06.10.2015

Ve dnech 23. – 24. 9. 2015 proběhla na jídelně Dobrovského a  B. Smetany akce „Vaříme s šéfkuchařem“. Společně s panem kuchařem Rutem ze společnosti Vitana jsme sestavili jídelní lístek, kdy menu č. 1 bylo naše madoreťácké a menu č. 2 jsme připravili dle receptur Vitany.

Oba provozy se shodly na polévce – dýňový krém se smaženým hráškem a dýňovým semínkem. Na dýňovou polévku spotřebovala jídelna Dobrovského 38 kg a jídelna B. Smetany 82 kg dýně HOKAIDO. Strávníky i nás polévka velmi nadchla, překvapivě si nejvíce chodili přidávat děti.

Dále jsem připravili zelný salát á la Coleslaw, od originální receptury se lišil tím, že místo majonézy jsme použili jogurt zjemněný zakysanou smetanou. Ke krájenému zelí se přidala mrkvička, celer na nudličky, kukuřice a vše jsme dochutili cukrem a solí.

Jídelna Dobrovského se rozhodla pro Janovský kuřecí plátek ochucený bylinkami, doplněný vařenou brokolicí v páře a těstovinami promíchanými s rajčatovou omáčkou Sugo pomodoro.

Jídelna B. Smetany připravila kuřecí nudličky na kari s těstovinami penne a zeleninou Peperonátou, vše promíchané olivovým olejem a šlehačkou.

Dětské strávníky však nejvíce nadchl pan kuchař s vysokou kuchařskou čepicí.

Kolektiv zaměstnanců přeje dobrou chuť.

provoz Dobrovského

 

 

provoz B. Smetany

 

 

Jídelníček e-mailem

Odhlásit se z jídelního lístku

Kontakty

ŠJ MADORET
B.Smetany 493
Lanškroun 563 01

 

465 324 673

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář
  1. CAPTCHA