O nás – školní jídelna MADORET

Výstavba jídelny B. Smetany

V letech 1988 – 1991 se realizovala stavba školní jídelny při Základní škole B. Smetany. V září roku 1991 se otevřela školní jídelna pro žáky a studenty lanškrounských škol. Nová jídelna byla zčásti vybavena zařízením ze školní jídelny Hvězda, ul. Boženy Němcové,  která neodpovídala  hygienickým kritériím, ani provozní kapacitě.

Příspěvková organizace Školní jídelna, Lanškroun, ul. B. Smetany vznikla k 1. 1. 1996, kdy  zřizovatel,  město Lanškroun, schválilo její zřizovací listinu a právní subjektivitu.

Proč se jmenujeme MADORET?

Ke dni 1. 9. 1996 se změnil obchodní název jídelny na Školní jídelna MADORET Lanškroun. Název MADORET je složen z počátečních písmen jména české buditelky a spisovatelky, básnířky a dramatičky, pro milovníky dobrého českého jídla nezapomenutelné autorky kuchařky, která nemůže chybět v kuchařské knihovně české ženy, holdující dobrému českému jídlu. Každému se po této nápovědě jistě vybaví známá gastronomická osobnost 19. století, která se proslavila sepsáním knihy Domácí kuchařka, žena, která žila v  nedaleké Litomyšli, paní  MAgdalena DObromila RETtigová.

Krátce o jídelně B. Smetany

V jídelně na ul. B. Smetany  čp. 493 s kapacitou jídelny 1 500 strávníků se vaří celodenní strava pro studenty SOŠ a SOU Lanškroun,  dále jídelna zajišťuje stravování pro žáky Základní školy Lanškroun – ul. B. Smetany, Základní školy a Mateřské školy Dolní Třešňovec, Základní školy speciální Lanškroun, studenty  Gymnázia Lanškroun, zaměstnance škol a firem a ostatní strávníky (důchodci, maminky na mateřské dovolené atd.). Školní jídelna na ul. B. Smetany zajišťuje vaření obědů pro odloučenou výdejnu na nám J. M. Marků čp. 80, která slouží převážně žákům Základní školy Lanškroun – nám. A. Jiráska 139, studentům 1.a 2.ročníku osmiletého studia Gymnázia Lanškroun a strávníkům z řad veřejnosti.

O jídelně Dobrovského

V roce 1998 byla otevřena zrekonstruovaná jídelna na ulici Dobrovského. Tato jídelna o kapacitě 850 strávníků je vedena jako odloučené pracoviště ŠJ MADORET a organizačně, správně i hospodářsky spadá pod Školní jídelnu MADORET Lanškroun, B. Smetany.

Školní jídelna na ul. Dobrovského čp. 630 o kapacitě 850 strávníků zajišťuje stravování pro žáky Základní školy Lanškroun – ul. Dobrovského, Základní školy Lanškroun – nám. A. Jiráska 140  a studenty Gymnázia Lanškroun. V jídelně se stravují také zaměstnanci škol a školských zařízení, firem a ostatní strávníci.

Oba provozy řídí jednotlivé vedoucí kuchařky, které spolu s ředitelkou řídí a organizují chod provozů.

Z provozů B. Smetany i Dobrovského se vyváží obědy v termoportech donapř. INA Lanškroun s.r.o., ORSO Lanškroun s.r.o., Forez  s.r.o. Ostrov a Sázava, Technické služby Lanškroun s.r.o., Rawela s.r.o., EWE s.r.o., Stepa s.r.o. a další.  Rozvoz obědů je zajištěn rozvážkovými automobily Ford Transit a Opel Combo.

Jídelníček e-mailem

Odhlásit se z jídelního lístku

Kontakty

ŠJ MADORET
B.Smetany 493
Lanškroun 563 01

 

465 324 673

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář
  1. CAPTCHA